Системи зворотного осмосу АкваЛідер побутові
Системи зворотного осмосу АкваЛідер.
Одним з найбільш ефективних способів очищення води для питних, господарсько - побутових і промислових потреб є метод зворотного осмосу. Щорічно даними способом очищаються мільйони тон води у всьому світі. Він знайшов широке застосування у морському флоті, в космосі та багатьох інших сферах.
Вже більше 60 років існує можливість використовувати цей спосіб очищення води в домашніх умовах. Для цього застосовуються побутові системи зворотного осмосу, які встановлюються на кухню під мийку і на сьогоднішній день є найбільш ефективними фільтрами для питної води.
Основним елементом будь-якої системи зворотного осмосу є композитна мембрана, що складається з синтетичного полотна, що має мікроотвори за розміром трохи перевищують розмір молекул води.
Через напівпроникну мембрану під певним тиском (ідеально 3,5 - 4,0 bar) продавлюються тільки молекули води. Розмір молекул солей інших елементів, розчинених у воді, вірусів і бактерій набагато більше розміру молекул води, тому вони не проникають через мембрану, і така вода зливається в каналізацію. Якщо тиск на вході фільтра недостатньо і не перевищує 2,5 bar, рекомендується встановити насос (помпу) для системи зворотнього осмосу, що прискорить наповнення бака водою, зменшить кількість стоків і збільшить термін служби мембрани.
Так як продуктивність мембрани для побутової системи невелика, очищена вода надходить в накопичувальну ємність, яка являє собою металевий бак з внутрішньою ємністю з
високоякісної харчової гуми покритої антибактеріальним шаром. При відкритті крана фільтра, вода надходить саме з бака, що має внутрішній тиск близько 0,5 bar. При повному заповненні бака спрацьовує спеціальний клапан, який перекриває подачу води припиняючи її витрата.
Очищена вода після системи зворотного осмосу знесолена і сухий залишок (загальна кількість розчинених солей) може доходити до 5 мг/літр (якщо випарувати 1 літр води залишиться 5 мг солей). Така вода має знижений показник pH (близько 6), ідеально підходить для приготування їжі, чаю, кави, але не рекомендується для вживання як питна. Для того щоб зробити воду більш придатною для пиття застосовуються спеціальні мінералізуючі, біо-керамічні та іонізуючі картриджі. Вугільний фільтр служить для поліпшення органолептичних властивостей води.